HABERLER » Mevlid Kandilinizi Tebrik Ederim.
23.01.2013

Soysal, kandillerin, manevi yönden birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun olarak yaşanmasına vesile olduğunu söyledi.
AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, kandillerin, manevi yönden birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun olarak yaşanmasına vesile olduğunu söyledi.

Milletvekili Soysal, Mevlit Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada, Yozgat halkının kandilini kutladı. Soysal, bu gün ve gecelerin, fırsat bilerek en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Soysal, şunları ifade etti:

"Alemlere Rahmet olarak gönderilen; sevgi, şefkat, merhamet ve hoşgörü timsali olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sas)’in dünyaya teşriflerinin 1442. yıldönümünü tüm Müslümanlar olarak en iyi şekilde idrak edeceğiz. Bu güzel gece, lütuf ve ikramlarla dolu olan bir gecedir.

Böyle geceler birlik, beraberlik duygularımızı pekiştirmeye, kendimizi ve yaptıklarımızı bir daha gözden geçirip tartmamıza vesile olan gecelerdir. Nitekim Kur’an-ı Kerim, bu sevgiyi ispatlamanın yolunun Resulullah'a (sas) itaatten geçtiğini şöyle vurgulamaktadır. De ki: 'Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın, Allah çok merhametli ve bağışlayıcıdır.' diye ifade edilmektedir.

Bu münasebetle başta Yozgatlı hemşehrilerimin ve bütün İslam âleminin mübarek Mevlit Kandili'ni tebrik eder, ülkemize mutluluk ve huzur getirmesini dilerim."

 

Web Tasarım, Seo ve Programlama web tasarım seo danışmanlığı tarafından yapılmıştır...