HABERLER » Türkiye,2023 Yılında Dünyanın İlk 10 Ekonomisinden Biri Olacak.
21.01.2013

Soysal, Yozgat’a yapılan ve devam eden yatırımlara değindi. Soysal, "Bizler fırsat buldukça partili arkadaşlarımızla birlikte sizleri zaman zaman ziyaret ederek, sıkıntılarınızı ve isteklerinizi yerinde dinlemek için böyle ziyaretlerde bulunuyoruz.
Türkiye, 2023 yılında dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olacak, AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Türkiye’nin, 2023 vizyonu kapsamında dünya ülkeleri arasında ilk 10’da yerini alacağını söyledi.
 
Milletvekili Soysal, beraberinde partililerle birlikte Sorgun ilçesine bağlı Karaburun ve çevre köyleri ziyaret ederek, vatandaşların sorun ve isteklerini dinledi. Burada köy sakinlerine hitap eden Soysal, Yozgat’a yapılan ve devam eden yatırımlara değindi. Soysal, "Bizler fırsat buldukça partili arkadaşlarımızla birlikte sizleri zaman zaman ziyaret ederek, sıkıntılarınızı ve isteklerinizi yerinde dinlemek için böyle ziyaretlerde bulunuyoruz. Bu ziyaretlerimizde sizlerde gördüğümüz samimiyet ve ilgi bizleri çok mutlu ediyor. AK Parti iktidarıyla birlikte köylerimiz de gelişti. Eskiden köylerimizin en büyük sorunları arasında yol ve su sorunu gelirdi. Muhtarlarımız, sürekli yol ve su sıkıntısının çözümü için uğraş verirdi. Çok şükür 11 yıllık AK Parti iktidarıyla bunların hepsi aşıldı. Bugün şehirde vatandaşlarımızın faydalandığı imkanlardan köylü vatandaşımız da yararlanıyor. Eskiden köy çeşmesinden su çekmekle yorulan kardeşlerimiz, artık evinin mutfağında, banyosunda musluğu çevirdiği zaman akan suyu var. Kanalizasyonunu, kaldırımı, oyun parklarıyla köylerimizin şehirlerden hiçbir farkı yok." dedi.
 
AK Parti ile Türkiye’de güven ortamı ve istikrarın devam ettiğini belirten Soysal, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülkemiz çok ancılı süreçleri atlatarak bugünlere geldi. Partimiz kurulmadan önce Türkiye’de esnaf, memur, iş adamı, sanayici ve siz çiftçilerimiz, herkes umutsuz, yarınından endişe duyuyordu. Çünkü ülkemiz bir çıkmazın içerisine doğru sürüklenmeye devam ediyordu. IMF’nin kapısında, 3 kuruş borç para almak için bütün şartları kabul ediyorduk. Kamu çalışanlarımızın maaşını ödeyemez duruma gelmiştik. Köylülerimizin, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi'ye olan borçları yüzünden kapısındaki traktörleri haczedilmişti. Şu an köylerimizi geziyoruz, köylü vatandaşlarımızın çoğunun traktörünü yenilediğini görüyoruz. Yol, su gibi genel ihtiyaçları kalmayan köylülerimiz, bugün devletimiz tarafından tarım ve kırsal kalkınma desteklerinden yararlanmak için proje başvurusunda bulunuyor. Bunlar, ilimiz ve ülkemiz adına son derece güzel gelişmelerdir. İnşallah yakın gelecekte Türkiye, köylüsüyle, şehirlisiyle 75 milyon insanıyla hak ettiği yere gelecektir." diye konuştu.

 

Karaburun Köyü Muhtarı Mustafa Koçer de köy sakinleri adına Milletvekili Soysal’a teşekkür ederek, "Köyümüze milletvekilimizin gelmesi, sohbet etmesi, bizleri sevindirdi. Sağ olsun milletvekilimizin köyümüze bu 3. gelişi. Eskiden sadece seçimden seçime bizler ziyaret edilir, hatırlanırdık. Böyle ziyaretlerin olması bizleri mutlu ediyor. Hububat fiyatları ve hayvancılıkla ilgili sorunlarımızı vekilimize ilettik, kendisi, bu konularla özellikle ilgilenileceğini söyledi." dedi.
 

Web Tasarım, Seo ve Programlama web tasarım seo danışmanlığı tarafından yapılmıştır...